DBLTAP: SuNny, autimatic ja flusha kasaavat joukkuetta – olleet yhteydessä useisiin organisaatioihin!

ENCEen liittyvät huhut ovat olleet viime päivinä isossa roolissa e-urheilu-skenessä, eikä ne näy loppuvan.
DBLTAP-sivuston toimittaja Jarek ”DeKay” Lewis kertoi torstaina julkaistussa artikkelissaan, että ENCEn Miikka ”suNny” Kemppi, Gen.G:n Timothy ”autimatic” Ta ja fnaticin Robin ”flusha” Rönnquist ovat kasaamassa joukkuetta yhdessä.
DeKayn mukaan kolmikko on lähestynyt useita organisaatioita uuden CS:GO-joukkueen rakentamisesta. Jokainen kolmesta pelaajasta on vielä sopimuksessa vanhan joukkueensa kanssa, mutta he yrittävät luoda täysin uuden CS:GO-kokoonpanon kaudelle 2021.
Flusha ja autimatic ovat pelanneet aikaisemmin urillaan yhdessä, kun ruotsalaispelaaja liittyi vuonna 2018 sen aikaiseen Cloud9:n riveihin, jossa autimatic oli pelannut jo muutaman vuoden ajan. Vuonna 2019 tiet kuitenkin erkanivat, kun flusha siirtyi takaisin fnaticiin ja autimatic Gen.G:n riveihin.
ENCEn penkillä istuva suNny yhdistettiin aiemmin GODSENTin kokoonpanoon, mutta näyttävästi keskustelut ovat päättyneet viime viikkojen aikana.
Lue lisää: DBLTAP: GODSENT ja ENCE neuvottelevat suNnyn siirrosta
Ota eurheilu.org seurantaan myös Twitterissä.
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NiP:lle kirvelevä tappio
- Lumimyrsyky katkaisi Call Of Duty Leaguen striimin
- Tässä ovat ESL Pro League Season 17:n tämän kauden joukkueet
- WoW, StarCraft, Diablo III ja Overwatch 2 lakkasivat toimimasta Kiinassa
- BLAST-turnausten aikataulut julkaistu
- 19-vuotias ammattilaispeluri lopettaa yllättäen uransa
- HAVU murtautui jo 30 parhaan joukkoon maailmanlistalla
- GODSENT julkaisi CS:GO-joukkueensa uuden kokoonpanon
- E-urheiluorganisaatio pisti yllättäen pillit pussiin – koko toiminta lopetettu
- Viime vuoden 20 parasta CS:GO-pelaajaa julkaistu
- NaVi kerää rahaa Ukrainalle – s1mple kaivoi kuvettaan jättisummalla
- Riot Games paljasti laajan ottelumanipulaatiotapauksen – yhteensä 14 pelaajaa syytetty
- Elisa Mastersin finalistit selvillä
- TOP 10: Parhaat pelit samalta sohvalta pelattavaksi
- CS-legenda tekee paluun pelikentille
- Epic Games mahdollisti vihdoin tilien yhdistämisen – Näin se hoituu
- Fnatic juhli Elisa Mastersin voittoa
- PuBG:n maailmanmestaruudesta taistelee kaksi suomalaista
- Suomalainen Esports-organisaatio konkurssiin
- E-urheilun olympialaiset tulossa? KOK järjestää e-urheilun olympiaviikon ensi kesänä