Call of Duty: Modern Warfare & Warzone Season 4 on täällä!
Image: Infinity Ward
Activision ja Infinity Ward ovat julkaisseet Season 4 -päivityksen Call of Duty: Modern Warfareen, tuoden kasapäin uutta tekemistä moninpeliin sekä Warzone Battle Royaleen.
Päivitys saapui suomeen torstaiaamuna klo 8 ja PC-pelaajille päivityksen koko on 44.3GB.
Season 4 päivitys lykkääntyi Yhdysvalloissa olevien protestien takia viikolla, kun päivityksen piti tulla alunperin kesäkuun 3. päivä.
Päivitys on yksi odotetuimmista, sillä pelaajat odottavat pelinkehittäjien tekevän jotain aivan uutta Warzoneen. Battle Royalelle tämä on toinen täysi Season maaliskuun julkaisun jälkeen.
Mitä uutta Season 4:ssa?
Uudet kartat: Scrapyard, Trench, Barakett Promenade Call of Duty-veteraanit saavat palan nostalgiaa, sillä Modern Warfare 2:n Scrapyard palaa moninpelikarttana. Karttaa kiusoiteltiin jo Season 4 -trailerissa. Trench on 2vs2 kartta lähitaistelu-pelimoodeille. Gunfight-pelimuodot todennäköisesti tullaan pelaamaan kyseisellä alustalla. Ground War kartta on myös lisätty. Barakett Promenade saattaa kuulostaa tutulta, sillä tämä paikka on jo Verdanskissa.
Uusia aseita: Fennec & CR-56 Amax
Season 4:n aseisiin lukeutuvat remasteroitu versio Call of Duty: Ghosts:in Vector-konepistoolista, jota kutsutaan nimellä ’Fennec’, sekä Galil-konekivääri aiemmilta Call of Duty -versioilta kantaa nimeä ’CR-56 Amax’.Battle Pass ja Captain Price Operaattori
Uusi Battle Pass saapuu myös Season 4-päivityksen mukana, tuoden yli 100 tasoa, joita läpäisemällä pelaaja avaa itselleen palkintoja. Battle Pass on ilmainen, mutta premium-versio maksaa 1,000 CoD-pistettä (noin 10€). Yksi Battle Passin palkinnoista on Captain Price -operaatori, joka on legendaarinen hahmo Modern Warfare -sarjassa. Captain Price esiintyi Season 4-trailerin päähahmona. Voit lukea kaikki päivityksen tiedot tästä. Eurheilu.org on myös Discordissa! Liity keskusteluun osoitteessa: discord.gg/znGMa7rLUE MYÖS:
- Suomen Overwatch-maajoukkue lähtee World Cup -karsintoihin kovin tavoittein
- Rocket League -maajoukkue suoralla kutsulla ENC lopputurnaukseen
- Suomen maajoukkueen Rainbow Six Siege kokoonpano on julkaistu
- Elisa Esports käynnistää uuden CS2-turnaussarjan Assemblyillä
- Digital Racing ESM-mestaruus ratkaistu
- Falconsille jo seitsemäs finaalitappio vuoteen
- Matias ”Banjo” Kivistön Fokukselle kirvelevä finaalitappio
- Topias Taavitsaisen entinen seura lopettaa toimintansa – Tundra vetäytymässä Dota 2:sta
- HAVU:n pelit jäivät lohkovaiheeseen BC Game Masters Championship Season 2:ssa
- Perinteinen ukrainalaisjoukkue pistänyt pelaajansa myyntiin?
- NRG penkitti IGL:nsä! – Tilalle tuttu nimi
- CS:GO-skini myytiin 150 000 dollarin ennätyshinnalla – rikkoi aiemman ennätyksen roimasti!
- Suomen Overwatch-maajoukkue lähtee World Cup -karsintoihin kovin tavoittein
- 100 Thieves ei jaksanut katsoa huonoja tuloksia! Uudet pelaajat vaihtoon
- 100 Thieves palaa juurilleen Call of Duty Leagueen – katso joukkueen esittelyvideo!
- 14 karttapalloa oli liikaa ENCElle – tämän vuoden pelit taputeltu suomalaisjoukkueen osalta
- 14-vuotias FIFA-pro on voittanut 210 FUT Champions -ottelua putkeen – ei saa silti osallistua EA:n turnauksiin
- 14-vuotias Fortnite-kilpapelaaja joutui kammottavan ”pilan” kohteeksi – Poliisit keskeyttivät lähetyksen
- 90-vuotias Hamako Mori on maailman vanhin Gaming-YouTubettaja
- Ei näin! Venäläinen Dota-pelaaja piirsi Z-symbolin kesken ottelun