Astraliksen Patrick ”es3tag” Hansen joutui huijareiden kohteeksi – menetti kaikki CS:GO-skininsä!
Astraliksen rifle-pelaaja Patrick ”es3tag” Hansen kertoi eilen Twitter-tilillään ikäviä uutisia.
Tanskalaispelaaja ilmoitti, että hänen koko CS:GO-tavaraluettelonsa on varastettu. Patrick ”es3tag” Hansen oli vieraillut huijareiden verkkosivuilla, jonka takia hänen skininsä oli hävinnyt. Pelaaja ei itse ilmoittanut tavaraluettelonsa arvoa, mutta AfkGamingin mukaan arvo on ainakin 3 500 dollaria.
Eilisessä twiitissä es3tag kertoi: ”Hmm, näyttää siltä, että olen juuri menettänyt kaikki skinini steamissa, mukaan lukien AK, jossa oli melkein 260 000 tappoa.”
Skinit ovat helppo jäljittää, joten uskotaan, että 24-vuotias tanskalaispelaaja tulee saaman menettäneet skininsä takaisin tavaraluetteloonsa.
Vuonna 2019 Liquidin Jake ”Stewie2k” Yip menetti juuri ennen Major-turnauksen semifinaalia koko tavaraluettelonsa, mutta loppujen lopuksi skinit palautettiin yhdysvaltalaispelaajalle takaisin.
Hmm, seems I've just lost all my skins on steam including my AK with almost 260k kills :(
What's the play here guys?
What's the play here guys?
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- LoL-pelaajaa syytetään seksuaalisesta häirinnästä
- Venäläispelaajat jyräsivät HLTV:n parhaiden pelaajien listauksessa – ykkösnimi kuitenkin Ranskasta
- HLTV jatkoi CS2-palkinnot – Team Vitality vuoden joukkue
- Shakin ESM-kilpailut mukana Assembly Winterissä
- Esports Nations Cupin formaatti julkistettu
- ENCE julkaisi uuden CS2-kokoonpanonsa – suomalaispelaaja sai lähteä
- Venäläisväite: Suomalainen CS2-legenda missasi ottelunsa herättyään kännissä väärästä paikasta
- Huhut Aleksi ”Aleksib” Virolaisesta ammuttiin alas
- HLTV julkaisi CS2:n pelipaikkojen parhaiden finalistit
- Aleksi ”Aleksib” Virolainen lähdössä? – NAVI kartoittaa korvaajaa