Astraliksen ja Audin sponsorisopimus kattaa vain Dreamhack Las Vegasin

Tammikuussa uutisoitiin laajalti Astraliksen ja Audin solmimasta sponsorisopimuksesta. Audi kertoi että pyrkii saavuttamaan näkyvyyttä nuoremman ikäryhmän keskuudessa E-urheilun kautta. Sopimus on kuitenkin vasta lyhytmittainen kokeilu, joka kattaa vain Dreamhack Las Vegasin.
Sopimusta pidetään Audin Tanskan alueen markkinointipäällikön mukaan hyvänä mahdollisuutena saada yhteys nuoriin jotka seuraavat CS:GO ammattilaistason turnauksia. Mutta Audin edustaja kertoi myös että näkee hyvän markkinointimahdollisuuden Audin digitalisoituneen suuntauksen ja E-urheilun seuraajien välillä.
Audi sekä Astralis ovat pysyneet kuitenkin hiljaisuudessa sopimuksen päämärien suhteen. Nähtäväksi jää jatkuuko sopimus Audin ja Astraliksen välillä Dreamhack Las Vegasin jälkeen.
Asiasta uutisoi ensimmäisenä TheScoreEsports
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI:ssa kokoonpanomuutos
- Elias ”Jamppi” Olkkosen BBL komeasti jatkoon EWC:ssä
- Tuomas Tähtelän ajot päättyivät lyhyeen Esports World Cupissa
- Esports World Cup starttaa – heti runsaasti suomalaismielenkiintoa
- ENCE Prospects -valmennusryhmän pelaajat valittu
- Myös e-urheilusta tuttu jalkapalloilija menehtyi traagisesti
- ENCE tekee muutoksia CS2-akatemiaansa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI nosti nuoren lupauksen riveihinsä
- Ilari ”Vestola” Vestolan Virtus.prolle kirvelevä tappio
- Ilari ”Vestola” Vestola mukaan Esports World Cupiin