Apex Legendsin valtaisa kahden viikon mittainen erikoistapahtuma alkaa ensi viikolla
Grand Soirée Arcade -tapahtuma kestää 14. – 28. tammikuuta ja tuo mukanaan useita erilaisia kilpailua ja pelimuotoja.
Tapahtuman myötä peliin tulee seitsemän kiertävää rajoitun ajan tarjolla olevaa pelimuotoa. Mukana on tuttuja suosikkeja, kuten Armed and Dangerous, mutta myös täysin uusia moodeja. Jokainen pelimuoto tulee sisältämään kolme uutta haastetta, jotka ovat yhteensä arvoltaan 1000 pistettä.
Uusi Event Track -systeemi tarjoaa pelaajille mahdollisuuden saada entistä enemmän palkintoja. Haasteiden suorittamisen myötä on mahdollista kerätä Arcade-pisteitä ja tienata aina vain parempia palkintoja tapahtuman edetessä.
Tammikuun 17. – 20. on Bonuspisteviikonloppu, jolloin voi suorittaa ylimääräisiä tapahtumahaasteista ja kerätä entistä enemmän pisteitä. Tapahtuman aikana voi myös ostaa pelin kaupasta legendaarisia asuja ja muita Art Deco -teemaisia koristeita. Alla olevasta trailerista voi vilkaista etukäteen miltä uudet skinit näyttävät:
Kuva: Electronic Arts, kuvakaapaus.
LUE MYÖS:
Vuoden kovin tarjous: talleta 1€ ja saat 60 kierrätysvapaata ilmaiskierrosta!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta Reactoonz 100 -peliin!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- PGL Bukarestiin uusi joukkue
- Matias “Banjo” Kivistön Fokus mukaan huipputurnaukseen
- Esports World Cupissa jaossa massiivinen palkintopotti
- VALORANT mukaan Esports Nations Cupiin
- CS2:n huipputurnaus IEM Kölniin tulossa merkittävä muutos
- Olkkonen ja Sirmitev juhlivat turnausvoittoa
- NUKE-Liigan tonen kausi alkaa maaliskuussa
- Sirmitev ja Olkkonen taistelevat turnausvoitosta
- Jimi ”Jimpphat” Salo juhli kolmatta sijaa
- MOUZ:n voittohaaveet nurin Romaniassa