Apex Legends on kerännyt 50 miljoonaa pelaajaa yhdessä kuukaudessa

Apex Legends on ylittänyt 50 miljoonan pelaajan rajapyykin.
Apex Legends löi kaikki ällikällä nousemalla vain muutamassa viikossa yhdeksi pelimaailman puhutuimmaksi peliksi. Apex pyyhälsi myös Twitch-suoratoistopalvelussa kaikkien muiden pelien ohi seuratuimmaksi teokseksi.
Nyt kun Apex Legends on ollut ulkona noin kuukauden on sen pelaajakunta saavuttanut uuden rajapyykin. Respawn Entertainmentin toimitusjohtaja Vince Zampella paljasti Twitter-viestissään, että kaikkineen pelaajia on kertynyt kuukauden aikana yli 50 miljoonaa kappaletta:
Thank you to the 50 million players that have shown up in the first month since Apex Legends launched! You have all made this something special and there's much more to come!
Tällainen lentävä lähtö ohittaa heittämällä esimerkiksi Fortniten startin, mikä tulee hyvin ilmi alla näkyvästä kaaviosta:
$EA has a certified hit on its hands. #ApexLegends continues to grow it’s player count at a faster rate than Fortnite’s launch.
50 million in 28 days.
50 million in 28 days.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI:ssa kokoonpanomuutos
- Elias ”Jamppi” Olkkosen BBL komeasti jatkoon EWC:ssä
- Tuomas Tähtelän ajot päättyivät lyhyeen Esports World Cupissa
- Esports World Cup starttaa – heti runsaasti suomalaismielenkiintoa
- ENCE Prospects -valmennusryhmän pelaajat valittu
- Myös e-urheilusta tuttu jalkapalloilija menehtyi traagisesti
- ENCE tekee muutoksia CS2-akatemiaansa
- Aleksi ”Aleksib” Virolaisen NAVI nosti nuoren lupauksen riveihinsä
- Ilari ”Vestola” Vestolan Virtus.prolle kirvelevä tappio
- Ilari ”Vestola” Vestola mukaan Esports World Cupiin