Aleksi ”Allu” Jalli vihdoin uuteen kokoonpanoon!

OpTic Gaming ilmoitti myöhään eilen illalla uudesta kokoonpanostaan twitterissä. Uusina pelaajina kokoonpanoon otettiin Adam ”friberg” Friberg, suomalainen Aleksi ”allu” Jalli ja Emil ”Magisk” Reif. Joukkueen uusi kokoonpano vuosi julkisuuteen ESL Pro League Season 6 verkkosivujen kautta, kun OpTic joutui ilmoittamaan kokoonpanonsa mukaan kaudelle jo ennen joukkueen virallista julkaisua.
Joukkueeseen kuuluvat myös Óscar ”mixwell” Cañellas ja Keith ”NAF” Markovic, joista jälkimmäinen tosin nähdään vain ESL Pro Leaguen ensimmäisellä viikolla. Viidennen pelaajan paikka on siis edelleen auki.
OpTic on menettänyt viimeisten kuukausien aikana useita pelaajia, jotka ovat siirtyneet uusiin joukkueisiin. Peter ”stanislaw” Jarguz siirtyi heinäkuussa Team Liquidin riveihin ja tämän kuun alussa Will ”RUSH” Wierzba ja Tarik ”tarik” Celik jättivät OpTic Gamingin pelatakseen Cloud9:n riveissä.
- MOUZ välieriin Austinissa
- ENCE:n CS2-valmentaja jättää seuran
- Saudiseura maksoi jättimäisen siirtosumman tulevaisuuden tähdestä
- MOUZ pudotuspeleihin Austinissa
- NAVI jatkoon Austinissa – MOUZin taistelu jatkuu
- NAVI:lle tappio – MOUZ piti turnauksensa elossa
- NAVI aloitti majorin vahvasti – MOUZ pulassa
- Eetu ”sAw” Sahan aikakausi Heroicissa päättyi tappioon
- Heroic piti major-unelmansa elossa
- Eetu ”sAw” Sahan Heroic selkä seinää vasten